Dorabianie kluczy śląsk

Usługi ślusarskie – dorabianie kluczy

Zamki w drzwiach, podobnie jak inne mechanizmy mogą się popsuć, każda część z której, zamek jest zbudowany, zależy od sąsiadującego fragmentu.

Przyczyny usterek zamków

Najczęściej pojawiającą się usterką jest zatrzymanie się zapadek wskutek włożenia do zamka niepoprawnego klucza albo klucza z wadliwymi ząbkami. Klucz, wbrew powszechnej opinii, dość łatwo jest zepsuć – wystarczy niewłaściwie go się nim posługiwać, jak na przykład otwierać nim kapsle z butelek lub dokonywać nim odkręcania metalowych elementów. Zniszczony w ten sposób klucz niezwykle łatwo zablokuje zamek, a nawet ugrzęźnie w nim permanentne. Taki wariant uszkodzenia jest bardzo trudny i jeśli chcemy by wada została usunięta trzeba zadzwonić po ślusarza, który oszacuje skalę kłopotu, oraz naprawi lub wymieni zamek. Ślusarz trudni się także oczyszczeniem zatrzasku, a także jego konserwacją. Te działania mają na celu bezusterkową pracę zapadek i dodatkowo lepsze funkcjonowanie całego mechanizmu.

Równie częstą przyczyną zablokowania zamka w drzwiach jest złamanie się klucza w trakcie próby ich otwierania. Ta niekomfortowa okoliczność pociąga za sobą dodatkowe koszty – oprócz usunięcia fragmentu klucza i odblokowania zamka przez ślusarza, istnieje konieczność dorobienia nowego klucza.

Dorabianie kluczy Katowice

Klucze najprościej dorobić w zakładach ślusarskich lub niewielkich lokalach usługowych oferujących między innymi sprzedaż zamków. Dorabianie kluczy odbywa się na podstawie projektu oryginalnego klucza bądź wkładki zamka. Jeżeli jest to zamek typu YALE, kłopot jest prosty do rozwiązania, jednak z zamkiem „Gerda” może być problem. W momencie naruszenia zamka antywłamaniowego odpowiedniej wymienić go na kolejny.

W każdym mieście znajdziemy „pogotowie ślusarskie”, którego personel osiągalny jest całą dobę, Jednym z miast w którym znajdziemy zakłady ślusarskie są Katowice – metropolia województwa śląskiego.

Dorabianie kluczy Śląsk to nie jedynie wykonywanie duplikatów – to również sprzedaż zamków zarówno do drzwi domowych, jak i samochodowych, naprawa zatrzymanych mechanizmów zamków, awaryjne otwieranie drzwi do domów i do samochodów, oczyszczanie a także konserwacja zamków i wiele innych prac.

Usługi ślusarskie są niezwykle doceniane – bez takiego fachowca żaden zamek nie będzie działał odpowiednio.

Źródło:
dorabianie kluczy katowice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *