Narodowe symbole Indii

Symbole Indii

Jednym z najbardziej znanych państw świata są Indie. Jest to państwo położone w Azji Południowej. Jest siódmym co do wielkości państwem na świecie. Jego obszar to 3 287 590 km2 . Indie to również drugi na świecie kraj, który ma największą ilość obywateli. Konkretna liczba mieszkańców Indii to 1 316 896 000, natomiast gęstość zaludnienia wynosi 390 osób/km2.
Jednymi z większych miast Indii są Mombaj, Delhi, Bangaluru lub Kolkata.

Flaga Indii

Indie flaga, która reprezentuje owy kraj jest w barwach: szafirowym, białym i dodatkowo zielonym. Kolory tego typu implikują męstwo i poświecenie, prawdę i pokój, świątobliwość, płodność oraz waleczność. W centrum flagi widnieje tzw. dharma-czakry – okrąg prawości oraz praworządności. Cała flaga nazywana jest Tirangą.

Godło Indii

Kolejnym symbolem Indii jest godło – rzeźba przypominająca kwiat lotosu. Zbudowana jest ona z posągów czterech lwów, które symbolizują cztery szlachetne prawdy buddyzmu. Sylwetki te ustawione są tyłem do siebie.

Język Indii

Językiem podstawowym w Indiach jest hindi i język angielski. Rodowici mieszkańcy tego kraju posługują się także językami przynależnymi do konkretnego rejonu. Jest ich sumarycznie 21.

Indie – religia

Indie religia, jaka panuje na terenie kraju to hinduizm. Istotnymi wierzeniami tej religii jest przeświadczenie w to, że człowiek i jego przeznaczenie związany jest ściśle ze wszechświatem. Każda jednostka doświadcza tułaczkę dusz a następnie odradza się w następnych wcieleniach. Definiowane jest to mianem reinkarnacji.

Indie zalicza się za jedne z najbardziej zróżnicowanych powierzchniowo państw. Ukształtowanie terenu jest bardzo różnorodne. Na północy znajdują się pasma Himalajów, z kolei na zachodzie rozciągają się nadmorskie doliny. Przeważającym klimatem Indii jest klimat zwrotnikowy przedzielony na parę podklimatów. Powiązane jest to z przestronnym terenem, jaki zajmuje ten kraj.

Złoża naturalne – Indie

Głównymi złożami naturalnymi Indii są: węgiel kamienny, ropa naftowa oraz rudy żelaza.
Indie posiadają także bardzo dobrze uformowaną infrastrukturę. Przewóz lotniczy i dodatkowo kolejowy jest niezwykle dobrze rozpowszechniony a także udoskonalany z roku na rok. Ważnym elementem gospodarki Indii jest także przewóz wodny.

Więcej informacji:
india visa.

Podróż do Indii – pamiętaj o wizie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *