Podróż do Kanady – Elektroniczna wiza

Jak najprościej wyrobić eTA?

Teoretycznie, Kanada nie wymaga wizy od mieszkańców Polski już od marca – 2008 r. Uchwałę o wjeździe do kraju i długości przebywania podejmuje pracownik straży granicznej przy wjeździe do kraju.

W praktyce, kiedy dostajemy się do Kanady powietrzną drogą potrzebujemy posiadać obowiązującą eTA, inaczej elektroniczną awizację podróży. To taki specyficzny model dokumentu, który technicznie rzecz biorąc nie jest wizą, jakkolwiek pełni pokrewną funkcję.

Jak uzyskać wizę eTA Kanada?

Nic bardziej prostego! Wystarczy przejść na stronę ambasady kanadyjskiej i dorzucić dobry wniosek. W rzeczy samej, jest on dostępny w dwóch językach – francuskim oraz angielskim, bo właśnie to one są obowiązujące na terenie Kanady. Później, wystarczające jest zapłacić relatywnie małą zapłatę, innymi słowy siedem dolarów kanadyjskich (około 31 zł). W czasie trzech dni, zostanie podjęta decyzja, co do potwierdzania eTA. Aktualna jest od razu oraz nie ma wymogu jej drukowania.

Jeżeli wszak zastanawiamy się jak zrealizować wniosek o eTA Kanada, najkorzystniej będzie powierzyć to zadanie specjalistom. Egzystują agencje wizowego pośrednictwa, które mogą wyręczyć nas w otrzymaniu wymaganych dokumentów. To odpowiednie wyjście na rzecz tych, którzy nie znają na tyle dobrze języka francuskiego czy też angielskiego, by nienagannie uzupełniać potrzebny formularz. Dużo jednostek zastanawia się nad eTA Kanada, jak sfinalizować wniosek, ale nie jest to trudne zadanie, jeżeli zna się języki. Wniosek tworzy się online, bez opuszczania domu. Jest to nadzwyczaj komfortowe wyjście. Kontakt z fachowcami wspomoże w rozjaśnieniu wszelakich niepewności oraz niedopowiedzeń.

W jaki sposób działa eTA?

Elektroniczna awizacja jest ważna przez 5 lat od momentu przekazania czy też do końca ważności paszportu, do którego jest przypisana.

Można podróżować dzięki niej w celach turystycznych bądź w tranzycie. Na tego typu wariantu zezwolenia jest dozwolone spędzać czas w Kanadzie optymalnie sześć miesięcy. Jeżeli wymagamy więcej czasu, to potrzebne jest nadzwyczajne pozwolenie od odpowiednich urzędników.

Trzeba też uwydatnić, iż przedostając się do Kanady morską drogą lub lądową, eTA nie jest konieczna.

Czytaj również:

apply online canada visa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *