Podróż na Sri Lankę

Sri Lanka stolica:

Sri Lanka owo państwo , które jest położone na wyspie Cejlon. Należy ona do Azji Wschodniej. Stolicą tego narodu jest Sri Dżajawardanapura Kotte. Liczebność mieszkańców tegoż miasta to 136 000. Leży ono na południowych przedmieściach poprzedzającej stolicy Kolombo.

Sri lanka atrakcje:

Ów kraj ma bardzo wiele do zaprezentowania wędrowcom. Niesamowite pensjonaty, wyborne rarytasy i co najistotniejsze to mnóstwo destynacji do odwiedzania. Bardzo chętnie odwiedzana jest jest „Świątynia Zęba” w Kandy. Nadzwyczaj spekakularna budowla, którą najlepiej zobaczyć o zachodzie słońca, kiedy tamtejsi rezydenci, ubrani w szaty białego koloru przychodzą z bębenkami, i zapewniają oprawę muzyczną podczas gdy statua Buddy jest ukazywany.

Następną którą mamy szafirowa kopalnia. Na Sri lance istnieje niemało kopalni, albowiem krajowi tubylcy szukają szlachetnych kamieni, niezważając na ryzyko, czekające na nich na każdym kroku. Radość dla turystów, którzy kochają dreszczyk adrenaliny na skórze.
Następna atrakcja to „Safari w Yala National Park”. Która wyglądem jest zbliżona do Safari w Afryce. Możliwe bardzo jest w miejscu tym ujrzeć krokodyle, słonie, ptaki i inne roślinożerne. Pokusa jest tutaj dla jednostek, które adorują egzotyczne podróże i zwierzęta.

Dla entuzjastów zwierząt ważny do odwiedzenia jest dodatkowo „sierociniec dla słoni”. Jak ta nazwa wskazuje, trafiają tam słoniątka, które pozostały osierocone przez rodziców w wyniku, na przykład polowania kłusowników lub słonie wzięte prosto z niewoli takiej jaka jest w cyrku. Jest tam kilkadziesiąt słoniowatych. Codziennie odbywają wędrówki poprzez okoliczne osady, Egzystują na wolności, i to ponoć czyni największe wrażenie.

Sri lanka szczepienia:

Żeby odwiedzać Sri lankę, powinno się przede wszystkim odbyć poprawne szczepienia takie jak:

– Japońskie zapalenie mózgu
– Dur brzuszny
– Zapalenie wątroby typu A i B
– Odra/Tężec/Różyczka/Błonica/Nagminne zapalenie przyusznic
– Wścieklizna

Ponadto wykonuje się także szczepienie przeciwko żółtej gorączce, bodaj w stronach tych ona nie występuje, lecz wymagana jest w specyfikacji. Pamiętać trzeba również o w pełni zaopatrzonej apteczce, która jest niezastąpiona przy każdorazowym wyjeździe za granicę.

Zobacz również:

Sri lanka visa online

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *