Wietnam – informacje o wojnie w Wietnamie

W grupie państw, które należałoby odwiedzić w celach turystycznych znajduje się Wietnam. To państwo liczące powyżej 90 milionów mieszkańców. Jest piętnastym państwem na Ziemii pod względem populacji. Wietnam jest państwem leżącym w południowo – wschodniej Azji. Sąsiaduje z Chinami, Laosem i Kambodżą. Kraj ten jest niedużo większy od Polski.

Wskazane jest wiedzieć jakie ciekawostki ukrywa w sobie Wietnam. Pierwsza z nich to fakt, że znajduje się w tym miejscu znaczna liczba skuterów. Każda rodzina posiada ich po kilka. W środku dnia w aglomeracjach jest niezwykle cicho, gdyż po obiedzie obywatele Wietnamu mają w rytuale ucinać sobie drzemkę.

Kiedy udamy się do Wietnamu, to nie bądźmy zdziwieni, jak tubylcy będą nas pytać o wiek, stan cywilny oraz narodowość. Jako że są to domyślne pytania zadawane obcokrajowcom. Turyści, jak i wszyscy pozostali mogą w wietnamskich restauracji napić się mrożonej herbatki podawanej nieodpłatnie.

Do innych nowinek należy to, iż 3/4 Wietnamczyków nosi takie samo nazwisko, jakie jest zarówno imieniem. Gdy patrzaliśmy na produkcje filmowe o Wietnamie nie uszło napewno naszej uwadze to, iż jest w tym miejscu sporo zwierząt. Towarzystwo dzikich zwierząt, to pewien z powodów, dla których podróżnicy przylatują do tego azjatyckiego państwa. Napotkać można tu bawoły, słonie, tygrysy, małpy, żółwie, nosorożce, węże poza tym wiele innych zwierząt.

Wietnam, to także miejsce słynące ze okazałych pałaców a także świątyń. To państwo dla nas egzotyczne i dlatego nie wiadomo czego oczekiwać. Uprzednio, gdy myśleliśmy o tym kraju, to do głowy napływa nam jedno skojarzenie – Wietnam wojna. Obecnie już tak nie kojarzymy tego odległego od Polski państwa.

Ci którzy wcześniej podróżowali w to miejsce potwierdzają, że można się w nim zakochać. Po pierwsze jest to ogromnie rozciągnięty kraj. Powierzchnia Wietnamu liczy przeszło 330 kilometrów kwadratowych. Państwo to dzieli się na pięćdziesiąt osiem prowincji. Wietnam jest krajem w sporej mierze rolnym. Praktykuje się w tej okolicy nie tylko ryż, lecz także herbatę, tytoń, ananasy, a także kawę. Jest to drugi kraj na świecie zaraz po Brazylii w branży uprawiania kawy.

Więcej informacji:
vietnam e-visa .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *