Wszystko co powinieneś wiedzieć o wizie do Australii

Jak otrzymać wizę do Australii dla obywatela Stanów Zjednoczonych?
Australia to kraj znajdujący się na niejednej przygodowej liście. Ze względu na swą odległość, a także sporo niezwykłych i wspaniałych miejsc wciąż jest celem dla turystów z każdego zakątka świata. Odwiedzenie Sydney Opera House, zabawa z kangurami czy odwiedzanie Tasmanii bądź legendarnych diabłów tasmańskich, dostarcza wielu niezapomnianych przeżyć.

Jeśli zdecydujemy się już na to, że chcemy nabyć bilet lotniczy i wybrać się na ten tajemniczy ląd, który jednocześnie jest również państwem, powinniśmy mieć na uwadze, że żeby posiadać szansę przekroczenia australijskiej granicy, musimy otrzymać na to akceptację.

Toteż, koniecznym jest przesłanie wniosku wizowego do ambasady australijskiej. Na szczęście, jak się okazuje, nie jest to wcale skomplikowana czynność i wniosek wizowy możemy wysłać online. Jak prędko uzyskamy wizę, podlegać będzie od tego, w jakim celu się tam wybieramy. Jeżeli jesteśmy rezydentami Stanów Zjednoczonych i marzymy o tym, by odwiedzić tak daleki ląd, to będzie nam do tego potrzebna e wiza do Australii. Taka wiza wydawana jest na czas 90 dni oraz zdołamy ją wykorzystać maksymalnie przez dwanaście miesięcy od momentu jej przyjęcia.

Jeżeli zapragniemy, aby wyjechać do Australii na jakiś czas w celach zarobkowych, wówczas jak najbardziej mamy taką możliwość. Pamiętać jednak trzeba, że wiza do rozpoczęcia pracy tymczasowej wydawana jest tak jak wiza turystyczna, na czas 90 dni, a jej właściciel ma tym razem maksymalnie 90 dni od momentu uzyskania wizy, żeby wjechać na obszar Australii.

Osoby, które uzyskały propozycję pracy na obszarze Australii w ramach umowy na przykład na czas 3 lat, to australijska wiza jest w stanie być im nadana jedynie na podstawie zezwolenia wydanego przez ambasady Australii, natomiast wnioskującym powinna być strona zapraszająca, a więc zbliżający się pracodawca, który będzie dawał nam posadę. Na tej podstawie wiza zostaje nadana na czas trwania umowy o pracę.

Zobacz także:
australian visa for us citizen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *